Google Dijital Atölye Nedir?

Günümüz dünyasında internet artık hepimizin olmazsa olmazı. Peki, interneti ne kadar doğru kullanıyoruz? Tam olarak bu konuda özellikle kendini veya bağlı olduğu işletmesini internet ortamına doğru bir şekilde yansıtmak isteyenler için internet sektörünün başı olan Google dijital dünyada doğru adımlar atmak için bir eğitim platformu geliştirmiş.

Google Dijital Atölye, Google’un geliştirdiği dijital dünyada işimize yarayacak beceriler edinmemizi sağlayacak bir eğitim platformudur. Aşağıda ki linkten bu platforma ulaşabilirsiniz.

https://learndigital.withgoogle.com/dijitalatolye

Ana içerik yeni kurulan İşletmelerin dijital dünyaya adaptasyonu, arama motoru optimizasyonu ve benzeri konuları işlenmiş. Özellikle E-Ticaret dünyasına yeni giren işletmeler için oldukça başarılı ders içerik konuları mevcut. E-Ticaret sektöründe 2000 yılların başlarında yazılım ve ticari alanda atılımlar yaptığımdan dolayı deneyimlerimle karşılaştırdığım zaman oldukça faydalı buluyorum. E-Ticaret sisteminde genel anlayış binlerce para harcayıp bir web sitesi oluşturarak sektöre giriş yapmaktır. Bir yazılımcı olarak açıkça söylüyorum ki özellikle günümüz dünyasında bir web sitesine yatırım yapıp yeni bir siteyle E-Ticaret dünyasına giriş yapmak en son adım olmalıdır. Bu adımı ben Amerika’yı yeniden keşfetmek gibi görüyorum. Sizlere ayrıca yakın zaman E-Ticaret tecrübelerimden oluşan bir makaleyi yazacağım bu konuyu fazla uzatmadan Google Dijital Atölyeye devam edecek olursak özellikle E-Ticaret sektörüne yeni giriş yapan işletmeler için tavsiye ediyorum.  Çok kaliteli ders içeriklerine sahip.