Coding İstanbul

Proje yöneticiliğini ve aynı zamanda eğitmenliğini yaptığım “Coding İstanbul” projesinin detaylarını aşağıdaki yazımda bulabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için lütfen www.codingistanbul.com sayfasını ziyaret ediniz…

GMTO9224

Coding

Coding Projesi, 2015 yılından beri İBB Gençlik Meclisi tarafından yürütülen bir eğitim seferberliğidir. Tamamen gönüllük üzerine kurulan bu proje, alanında uzman öğretmenler tarafından oluşturulan gönüllü bir ekip ve İBB’nin destekleriyle yürütülmektedir.  Bu proje kapsamında; 5-15 yaş arası çocuklara gönüllü yazılım eğitimi verilerek, yazılım ve programlama alanında bir farkındalık oluşturmak amaçlanmıştır.

Eğitimlerimiz yaygın ve interaktif olarak iki farklı yöntemle verilmektedir. Yaygın eğitim sınıf ortamında birebir uygulamalı eğitimler şeklinde gerçekleşir. İnteraktif eğitim ise web üzerinden online olarak verilir. Genel olarak örgün eğitimlerimiz bir ay üzerinden yürütülmektedir. Web eğitimlerimizde ise herhangi bir zaman kısıtlaması yoktur. Eğitimlerimize herhangi bir kıstas aramaksızın 7-12 yaş arası bütün çocuklarımız katılabilir.

GMTO9062

Tarih

3 gönüllü eğitmen ile 2015 yılının ilk eğitim dönemine başlattığımız projemiz zaman içerisinde gelişerek içinde bulunduğumuz yıla kadar başarılı bir şekilde gelmiştir. Hedef 150 öğrenci ile çıktığımız bu yılda 2017 yılı itibariyle 1500 öğrenciye ve 15 gönüllü eğitmene ulaşmış bulunmaktayız.

Misyon

Coding İstanbul Projesi, İBB Gençlik Meclisi tarafından yürütülen bir eğitim seferberliğidir. Bu proje kapsamında; İstanbul’da yaşayan 7-12 yaş arası çocuklara gönüllü yazılım eğitimi verilerek, teknoloji ve yazılım alanında bir farkın dalık oluşturmak amaçlanmaktadır.

Vizyon

İBB Gençlik Meclisi Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda, teknoloji ve yazılım alanında bilinçli nesiller yetiştirmek. Genç eğitmen arkadaşlarla gönüllük esaslı bir yapı oluşturarak gönüllük ve paylaşma kavramlarını geliştirmektir.

GMTO8553